Farazi Dava Yarışmaları 2013

Tanık Hukuk Topluluğu | tanikhukuk@gmail.com | 17.10.2012 | 0 yorum

 

 

Lisans düzeyinde ağır bir süreç olan hukuk eğitiminde teoriğin pratiğe aktarımı hususunda ciddi sıkıntılar mevcuttur ve bu durum öğrenilen bilgilerin ilerleyen süreçte unutulmasına yol açmaktadır. Oysaki hukuk hayatın içindendir ve sosyal olaylara, kültüre, psikolojiye, ekonomik koşullara aykırı olamaz. Farazi Dava Yarışmaları da hazırlanan bir kurgusal olay çerçevesinde yarışmacıların tıpkı bir avukat gibi, davacı ya da davalı olarak tarafları savunduğu kurgusal mahkemelerdir. Böylesi bir organizasyon ile hem öğrencilerin teorik eğitimdeki motivasyonunu artırmak, hem onlara önemli bir deneyim kazandırmak, hem de bu alanda insanları bir araya getirerek ilerleyen yıllarda mühim bir ilişkiler ağı kazandırmak amaçlanmaktadır.

 

Tanık Hukuk Topluluğu 2013 yılı Farazi Dava Yarışmaları; hukuk davası ve ceza davası olmak üzere iki ayrı alanda yapılacaktır.
 
Katılım ve Detaylar
Yarışma sürecine ilişkin tüm detaylar için yarışma web sayfasına girebilir veya yarışma ekibi ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Yarışma web sayfası için tıklayınız. 
Yarışmaya başvurular internet üzerinden yapılacaktır.
 
 

 

 

 


Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
Yorum Yap
Adınız:
Yorumunuz:
   

 

 

OKUDUM ÇİZDİM

 

 

 

Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01 Image 01